Dokumenty Google Apps

Dokumenty Google to internetowy edytor tekstów i arkusz kalkulacyjny ułatwiający pracę zespołową, inaczej mówiąc: jest to pakiet office - word, excell, powerpoint z tą różnica, że jest za darmo!

Zmiany może wprowadzać jednocześnie wiele osób, widząc zarazem edycje innych użytkowników odzwierciedlane w czasie rzeczywistym. 

Wszystkie wersje są zapisywane automatycznie, dzięki czemu można sprawdzić, przez kogo i kiedy zostały wprowadzone dane zmiany, a także w dowolnej chwili powrócić do starszej wersji.

Aby pracować nad dokumentami w trybie offline lub przesyłać je jako załączniki, wystarczy zapisać ich kopie na komputerze w wybranym formacie. Pliki można bez obaw przesyłać na serwer i pobierać z niego - wszelkie formatowanie zostaje zachowane.

Krótko o faktach:

Tworzenie dokumentów online - można tworzyć nowe dokumenty lub przesyłać na serwer dokumenty zapisane na komputerze. Dokumenty można edytować z dowolnego komputera podłączonego do internetu.

Praca zespołowa w czasie rzeczywistym - można pracować nad dokumentami jednocześnie z innymi zaproszonymi osobami, nawet znajdującymi się w innym miejscu.

Historia wersji - przechowywane są indywidualne edycje, dzięki czemu można sprawdzić, przez kogo i kiedy zostały wprowadzone dane zmiany.

Narzędzia wyszukiwania - w Dokumentach i Arkuszach, tak jak w Gmailu, można wyszukać dokumenty (choćby nieedytowane od miesięcy), korzystając z wyszukiwarki Google.

Bezpieczeństwo i prywatność - właściciel dokumentu decyduje, kto i kiedy może przeglądać ten dokument. Inni użytkownicy mogą uzyskać dostęp do dokumentu lub arkusza kalkulacyjnego tylko wówczas, gdy jego właściciel doda ich do listy uprawnionych lub udostępni dokument publicznie. 

Administratorzy mogą ponadto ustawić ograniczenia wewnętrznego lub zewnętrznego udostępniania dokumentów.

Obsługiwane przeglądarki - Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla i Netscape.

Tak jak w przypadku innych internetowych usług Google, nie trzeba pobierać ani instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Do korzystania z Dokumentów potrzebny jest jedynie komputer podłączony do internetu i standardowa przeglądarka.